Przypadek przyjęcia Bitcoina przez lata był intrygujący. W dużym stopniu, w ciągu ostatnich kilku lat było to wszystko na miejscu, ponieważ narracje dla Bitcoina zmieniały się w odniesieniu do jego funkcjonalności. Wiele osób zaczęło idolizować atrakcyjność Bitcoinu jako sklepu z wartością – coraz więcej osób trzyma Bitcoin w raczej dużych proporcjach niż małej ilości.

Według ostatnich danych opublikowanych przez Glassnode, procent podaży Bitcoinów w posiadaniu podmiotów z saldem 0,001 BTC – 1 BTC wynosił tylko 4,8%. Z tego tylko niewielki 1,04 proc. posiada 0,001 BTC – 0,1 BTC.

Z drugiej strony, 23,77 proc. wszystkich adresów, które znajdowały się w przedziale 10-100 BTC, a 22,09 proc. w przedziale 1000 BTC – 10 000 BTC.

Podział ten był oczywisty i oczywisty.

Przyjęcie Bitcoina wzrasta, ale nie z punktu widzenia płatności.

Teraz, mimo że liczba adresów z bilansem poniżej 0,01 nadal rośnie, należy zauważyć, że inne adresy gromadziły się znacznie więcej.

Końcowa gra dla Bitcoina podczas jego pierwszego wprowadzenia była zgodna z płatnościami i transakcjami. Jest możliwe, że Bitcoin może ewoluować w kierunku narzędzia inwestycyjnego, ale trudno jest przewidzieć, że Bitcoin będzie używany jako środek wymiany w przyszłości.

Samokontrola Bitcoinu jest mniejsza niż akumulacja giełdowa

Innym faktem, który dość wyraźnie wynika z powyższych danych dostarczonych przez Glassnode, jest zmniejszona samokontrola mnożona przez użytkowników BTC. Branża giełd kryptograficznych w ciągu ostatnich kilku lat przybrała inny obrót, a wielu z nich decyduje się na utrzymanie swoich aktywów w tych scentralizowanych platformach.

Teraz, choć większość z tych giełd twierdziła, że „czynnik braku zaufania“ jest powszechny, aktywa klientów są nadal przechowywane z osobami trzecimi, co jest sprzeczne z podstawowym etosem Bitcoin. Teraz kilka DEX lub zdecentralizowane giełdy weszły w obraz w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale te posiadają stosunkowo mniej Bitcoins niż scentralizowane wymiany.

Chociaż w 2020 r. wielu posiadaczy BTC zaczęło wycofywać swoje aktywa z giełdy, to według ostatnich danych BTC utrzymywane na platformach podmiotów trzecich są na niskim poziomie 18 miesięcy. W związku z tym wskaźnik samokontroli może ponownie wzrosnąć, ale poprawa BTC w kontekście płatności nadal nie jest jasna i nie ma lepszej przyszłości.

Kommentare geschlossen.